VHS na DVD

Kasety VHS powoli przechodzą do lamusa, coraz mniej w naszych domach odtwarzaczy video, coraz mniej ich na rynku w sprzedaży.
Nasze wspomnienia często są zapisane właśnie na kasetach VHS, w dodatku mają po kilka czy kilkanaście lat. Cenniejsze są dla nas niż wartość samej kasety.

Jeśli zatem Twoje nagrania video na kasetach VHS mają dla Ciebie wartość sentymentalną, wspomnieniową, pamiątkową, warto zastanowić się nad zrobieniem ich kopii na płycie DVD, nim będzie za późno, gdyż nawet starannie przechowywane kasety się niszczą, starzeją.

Dostarczony materiał na kasecie VHS (video) zgrywa się w następujący sposób: materiał video 1-2 godzin zgrany na 1 płytę.

WARIANTY PRZEGRYWANIA MATERIAŁU VIDEO

W locie – materiał dostarczony na kasecie VHS przegrywany jest „jak leci” z automatycznym podziałem na kilkuminutowe sceny, które ułatwiają dotarcie do danego fragmentu nagrania (obsługa z pilota odtwarzacza DVD).

Cena w tym wariancie to 20 zł za rozpoczętą pierwszą godzinę nagrania + 20 zł za każdą kolejną godzinę (naliczanie co  pół godziny) + 5 zł za płytę z pudełkiem lub 7 zł za 2 płyty z pudełkiem.
W cenie nie jest uwzględniony jakikolwiek montaż, cięcia przegranego materiału itp.

Zlecając usługę wyrażasz zgodę na przegranie kasety w dostarczonym stanie jakościowym.

Indywidualnie – materiał dostarczony na kasecie VHS przegrywany jest zgodnie z dostarczonym opisem: zgranie materiałów z kilku kaset VHS na jedną płytę, wycięcie niechcianych fragmentów, stworzenie spersonalizowanego menu płyty, wgranie dodatkowych podkładów muzycznych itp.

Cena w tym wariancie to 25 zł za rozpoczętą godzinę nagrania (od drugiej godziny gotowego materiału naliczane co pół godziny) + 5zł za płytę z pudełkiem lub 7zł za 2 płyty z pudełkiem.

Zlecając usługę wyrażasz zgodę na przegranie kasety w dostarczonym stanie jakościowym.

PORADNIK

Szczególnie cenne nagrania na kasetach magnetowidowych (VHS) warto jak najszybciej zarchiwizować na płytach DVD (najtańszy nośnik danych), gdyż może się okazać, że za jakiś czas nie będzie można materiału z kasety w żaden sposób odratować.

Żaden nośnik danych (kaseta magnetowidowa, płyta DVD, pendrive, twardy dysk) nie ma dożywotniej gwarancji. Zalecam więc we własnym zakresie (lub zlecenie takiej usługi u mnie) sporządzenie dodatkowej kopii nagrań i staranne jej przechowywanie oraz okresowe powielenie co kilka lat. Czasem wspomnienia są bezcenne.

Nagrania na kasetach video (VHS) mają po kilkanaście lat. Kasety niestety nie wytrzymują upływu czasu (warunki przechowywania: wilgoć i kurz, możliwość wciągnięcia taśmy do magnetowidu, zerwania taśmy itp.) Płyty DVD znacznie lepiej znoszą upływ czasu i są najtańszym nośnikiem danych (przechowywania filmów). Można je samodzielnie znacznie łatwiej i szybciej skopiować (np. jako prezent dla rodziny, przyjaciół).

A co warto przede wszystkim archiwizować?
– śluby i wesela, wieczory panieńskie i kawalerskie, rocznice ślubu,
– chrzciny, I Komunie Św., urodziny członków rodziny, pierwsze lata z życia dziecka,
– wakacje, urlopy, wyjazdy turystyczne, wycieczki, podróże,
– imprezy firmowe, firmowe materiały promocyjne i reklamowe,
itp.

Zachęcam więc do skorzystania z usługi przegrywania kaset VHS, VHS-C oraz Hi8 na płyty DVD nim będzie za późno.

 

FacebooktwitterpinterestlinkedinFacebooktwitterpinterestlinkedin

Brak możliwości komentowania.